SOFY MODUŁOWE – ZALETY RÓŻNORODNOŚCI

Urządzanie domu to teraz czysta przyjemność. Mnogość produktów, niespotykana nigdy wcześniej dowolność stylu i różnorodność rozwiązań sprawiają, że każdy dom czy mieszkanie może zyskać indywidualność, odzwierciedlając charakter ich właścicieli. Wśród tej mnogości rozwiązań na szczególną uwagę zasługują modne ostatnio sofy modułowe.

 

To zdecydowany hit ostatnich lat. Największą zaletą, jaką posiadają sofy modułowe, jest dowolność w łączeniu poszczególnych jej elementów. Dlatego ich wielkość i kształt zależą od wyobraźni właścicieli (lub projektantów) i – oczywiście – możliwości dostępnej, wolnej powierzchni. Zatem sofy modułowe mogą być proste (dłuższe lub krótsze), narożne (lewoskrętne, prawoskrętne i z dłuższym bokiem, wybranym przez właścicieli), a nawet – jeśli pozwala na to przestrzeń – zyskać kształt litery “U”. Brzmi fantastycznie, prawda? I tak jest w rzeczywistości – sofy modułowe to obecnie królowe wśród sof.

 

Co więcej, dostępne są w różnych stylach. Do modernistycznych aranżacji znaleźć można sofy lekkie w swojej formie i prostocie kształtów z aluminiowymi nóżkami. W tych bardziej klasycznych wnętrzach lepiej sprawdzą się sofy modułowe np. skórzane, pikowane z bogatą ornamentyką np. oparć.

 

Kolejna zaleta, jaką mają tego typu sofy, to możliwość modyfikacji łączenia części. Montaż i demontaż są zazwyczaj nieskomplikowanymi czynnościami i właściwie każdy, domorosły majsterkowicz sobie z nimi poradzi. Zatem jeśli tylko najdzie ochota na małą zmianę aranżacji, wystarczy nieco zmienić sofy modułowe, postawić w innej części i odpowiednio udekorować. Maksymalna zmiana, minimalnym kosztem.

 

I mała kropka nad “i” – sofy modułowe mogą mieć też funkcję spania. Cóż, nic dodać, nic ująć.