PUFY – MIĘKKI STOLIK KAWOWY

Stolik kawowy to od wielu lat taki “must-have” aranżacji wnętrza. Przede wszystkim ze względu na swoją funkcjonalność. Sprawdza się idealnie podczas rodzinnych wieczorów, nieformalnych spotkań z przyjaciółmi, czy samotnych wieczorów przed telewizorem. Miejsce na kawę, wino, czy książkę. Po prostu to MUSI być w pokoju. Ostatnio jednak w tym celu projektanci zaczęli wykorzystywać pufy.

 

Pufy pełniące funkcję stolika kawowego to coraz częstszy widok w projektach i w samych aranżacjach. W zasadzie nic w tym dziwnego. Wykorzystując pufy w tym celu, sprawiamy, że mamy doskonały mebel dekoracyjny, zamiast drewnianego stolika. Dodatkowo dopasowanie pufy do kanapy sprawia, że wszystko tworzy przyjemną dla oka całość.  Ponadto dzięki ich zastosowaniu mamy mebel wielofunkcyjny. Gdy jest to konieczne, takie pufy możemy zamienić na siedzenie dla dodatkowego gościa.

 

Jednak, aby pufy spełniały swoją dodatkową rolę stolika, muszą być spełnione dwa warunki. Po pierwsze, ich powierzchnia musi być twardsza, mniej elastyczna, gdyż musi stanowić stabilne podparcie dla filiżanek, kieliszków itp. Po drugie powierzchnia pufy nie może być zbyt mała – powinna bowiem pomieścić bezpieczenie więcej niż dwie filiżanki. Przy spełnieniu tych warunków zyskamy nietuzinkowe i funkcjonalne rozwiązanie.